Bize Tanıyın

about_img

Biz Kimiz

Atom Master 1993 yılından günümüze kadar büyüyen kendi
Ar-Ge birimiyle ürünlerini, inovatif çalışmalarıyla kendini geliştiren bir markadır. Atom Master, şu anda franchise bayilik vererek Türkiye'de büyümektedir. Akdenizin tropikal meyvelerini birbiriyle uyumlu bir şekilde karıştırarak smoothie, atom ve meyve suyu yapmaktadır.


Bizi Seçin Çünkü...

icon1
25 YILLIK TECRÜBEMİZ

Nesilden nesile aktarılan bu mesleği severek yapıyoruz ve sevgimizi ürünlerimize yansıtıyoruz.

icon2
DALINDAN MEYVELERİMİZ

Taze taze topladığımız meyvelerin ekiminden hasadına kadar yanında oluyoruz.

icon3
ZENGİN İÇERİĞİMİZ

Her geçen gün bir araya getirdiğimiz tatlara bir yenisini daha ekleyebilmek için çalışıyoruz.

icon4
GENİŞ MÜŞTERİ KİTLEMİZ

Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi memnun etmek için her damak tadına hitap ediyoruz.

Merak Ettikleriniz


Serüven nasıl başladı?

Alanya da 1993 yılında babamın portakal sıkma tezgahıyla başladığı ve Ardından 2008 de tropical vitamin adıyla ,küçük bir dükkanda başlanılan bir serüvendir. O dönemde bende mekanik ustalığı yapıyordum. Babamın teklifi üzerine babamın yanında devam etme kararı aldım.


Ürünler nasıl oluştu?

Dükkanda hissettiğim o boşluğu kabullenemedim ve arayışlara çıktım. Şehir şehir gezip her avmden her konseptten bilgi toparlayıp kendimize has özgün içecekler oluşturduk. Tabi bu bi anda olmadı yıllarca denemeler yaptık ürün içeriğini değiştirdik oranlarla oynadık ve hammaddelerin birleşimiyle kendimize has atom meydana geldi.


Atom nasıl meşhur oldu?

Yılların denemesiyle atom karışımımız hem kıvamıyla hem de lezzetiyle çok beğenilen bir içecek olmuştu. Gelen müşterilerimiz Atomu içince ertesi gün yanında birisini daha getiriyordu. Tavsiyeyle gelen kişide başkasına tavsiye ediyordu. Böylece Alanya’da atomun lezzeti kulaktan kulağa yayılarak ünü arttı.


Yükselmenizin sırrı nedir?

Yükselmemizin bir diğer sebebi ise İşi yerinde takip ediyor olmamız. Tropic iklime sahip olan bölgemizde yetişen muz, ejder meyvesi, pasiflora, frenk yemişi ve portakal meyvelerinin bahçelerini yakından takip ediyoruz. Akdenizin zengin meyve çeşitlerini yerinde kalite kontrol yapıp alıyoruz. Meyveleri aldıktan sonra birkaç kez elden geçirip tekrar kontrol ediyoruz.


Atomu nasıl yapıyorsunuz?

Atomlar artık el değmeden hijyenik bir şekilde yapılıyor. Şimdi herşey makine olunca, ustalık gerektirmeyen konsept oluştu ve bizim franchise için önümüz açılmış oldu.


Franchise sistemi nasıl başladı?

2019 yılında franchise ile büyümek için yeni bir yapılanmaya girdim. Mahmutlar’da Atom Master adıyla ilk kafeyi açtım. Konsepti daha da zenginleştirdik. Hammadde üretim merkezini ve sevkiyat deposunu kurdum. Ardından da Atom master markası olarak Franchise fuarına katıldık, Antalya’da iki franchise vererek zincirleşmeyi başlattım.


Konseptler neye göre belirleniyor?

Atom Master ve Atom Corner olarak konseptler ikiye ayrılıyor. Atom master kısaca atom makinalı standart üretimli zengin çeşitlere sahip olan konsepttir. Atom corner ise, Atom Master konseptine göre daha sade ve daha düşük bütçeli konsepttir.


Menüyü nasıl zenginleştirdiniz?

93 yılında İlk meyve suyu ile başladık. Sadece meyve suyu yeterli olmayınca atom ve smoothie çeşitlerinin buluşu gerçekleşmiş oldu. İkinci şubeyi açtığımızda donut, kahve çeşitleri, meyve ve bitki çaylarını ekledik. Kışa özel bir içecek arayışındaydık ve 2 senelik arge sonrası sıcak atomu çıkardık.


Personel eğitimi nasıl yapılıyor?

Personel eğitimleri Şubelerin inşaatı devam ederken şubede çalışacak olan personellerin merkezimizde eğitmenler tarafından 1 haftalık içecek hazırlama eğitimi verilir. Ayrıca Şirketimiz tarafından hazırlanan tüzük ve personel kuralları ve el kitabının da eğitimi gösterilir.


Tedarik zinciri nasıl işliyor?

Merkezimiz tarafından hazırlanan hammaddeler bayilerimize soğuk zincir araçlarımızla donuk teslim edilmektedir. Standart meyveler ise yerinden tedarikçi halden veya anlaşmalı manavdan tedarik edilir.


Hedefiniz nedir?

Hedefimiz İlk önce türkiyede yayılıp büyümek ve ardından dünyada marka olmak. Şu anda yurt dışından Azerbaycan, Katar, Dubai, Avustralya, Bosna, rusya ve Almanya’dan da bayi talepleri var ama önceliğimiz Türkiye’de büyümek. Şu anki hedefimiz, Atomun eşsiz tadını ve enerjisini Türkiye’nin her ilindeki müşterilerimize sunmaktır.